Wosk sojowy – czym jest, zalety, właściwości

Wosk sojowy

Coraz więcej osób zaczyna odkrywać moc naturalnych produktów, które są bezpieczne dla środowiska. Popularne stały się hasła związane z ekologicznym stylem życia, a także weganizmem. W ten nurt wpisuje się wosk sojowy do świec, który jest szeroko polecanym zamiennikiem dla popularnej parafiny. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim złe skojarzenia z nią związane dotyczą wydzielających się podczas spalania, toksycznych substancji. Jeśli jesteś miłośniczką lub miłośnikiem tworzenia nastrojowego klimatu dzięki wyjątkowym woniom, poznaj niezwykłe właściwości wosku sojowego do świec.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że jest on naturalnym surowcem i pochodzi z ziaren soi. Do jego powstawania nie muszą być stosowane żadne wymagające procesy chemiczne. Jest to wyłącznie rozgniatanie ziaren, w celu pozyskania oleju, który później poddawany jest utwardzaniu. Warto również podkreślić, że taki produkt jest ekologiczny wtedy, gdy składniki pochodzą z upraw, które mają wymagane certyfikaty.

Wosk sojowy do świec

Właściwości i zalety wosku sojowego

Tym, co od razu można zauważyć, jest jego subtelny i kremowy odcień. Dodatkowo ma on bardzo naturalny, lekko pudrowy zapach. Występuje w postaci płatków i granulek, a jego temperatura topnienia (50-70°C) praktycznie wyklucza ryzyko powstania poparzeń w wyniku wylania rozpuszczonej substancji.

Do zalet należy m.in. to, że jest biodegradowalny, przez co nie wpływa negatywnie na naturę. Poza tym nie wydziela toksycznych dla organizmu substancji w trakcie spalania. Warto także wspomnieć o tym, że wosk sojowy do świec doskonale przyswaja zapachy i można go sprawnie wyczyścić z naczyń.

Dlaczego warto wybrać wosk sojowy zamiast parafiny?

Toksyczne substancje związane ze spalaniem parafiny to nie wszystko. Na jej niekorzyść działa również intensywny zapach. Ze względu na to, że pochodzi ona od ropy naftowej, wymaga bardzo dużych ilości substancji, aby zamaskować tę woń. Dodatkowo często spala się ona o połowę krócej niż wosk sojowy.

Jeśli chcesz zakupić ręcznie tworzone świece, które są bezpieczne i wyprodukowania z użyciem wosku sojowego, sprawdź naszą ofertę! Wyjątkowe kompozycje z pewnością otulą Twoje zmysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.