Aromamarketing – czym jest marketing zapachowy?

Aromamarketing

Pozyskanie uwagi klienta w świecie, w którym codziennie oddziałuje na nas wiele bodźców, nie jest łatwym zadaniem. Z tego względu firmy opracowują szereg działań, które mają wywierać wpływ na podświadomość. Właśnie w taki sposób funkcjonuje m.in. marketing zapachowy. Skupia się on na zmyśle węchu i wykreowaniu konkretnej atmosfery w pomieszczeniu poprzez użycie specjalnie wybranych do tego aromatów. Choć mogłoby się zdawać, że takie działania nie przyniosą spektakularnych rezultatów, aromamarketing nie tylko tworzy pozytywne skojarzenia z marką, ale i pomaga firmom zwiększać sprzedaż.

Przykładem przestrzeni, które bardzo często korzystają z marketingu zapachowego, są lokale gastronomiczne. To właśnie one poprzez apetyczny zapach świeżych wypieków i kawy, a także likwidację niespójnych aromatów, zachęcają klientów do zakupu. Poza tym zapewne co roku spotykasz się z aromamarketingiem w okresie świąt Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy w centrach handlowych unosi się wyjątkowa woń cynamonu. Nie tylko wprowadza ona klientów w pozytywny nastrój, ale i pomaga umilić oraz wydłużyć czas spędzany na zakupach.

Marketing zapachowy

Jak wybierane są zapachy w aromamarketingu?

Zapewne wiesz, że niektóre zapachy mogą wywoływać pozytywne skojarzenia, przywołując np. wspomnienia z okresu dzieciństwa. Z tego względu konkretne kompozycje w marketingu zapachowym mogą być wykorzystywane do budowania określonej atmosfery. Przykładem są aromaty cytrusowe, które pobudzają zmysły i działają odświeżająco. Woń lawendy pomaga wytwarzać za to atmosferę spokoju oraz relaksu. Właśnie na takich zasadach opiera się aromamarketing, dzięki któremu firmy mogą osiągać zamierzone cele.

Zaopatrz się w odpowiednie produkty dla swojej firmy!

Aby aromamarketing był skuteczny, warto zdecydować się na wonie dopasowane do grupy konsumentów. Najlepiej bazować na specjalnie stworzonej personie, która pozwoli określić właściwe aromaty. Jeśli poszukujesz sprawdzonych produktów, które pomogą Ci w marketingu, polecamy nasze artykuły. U nas możesz zakupić świece sojowe, a także dyfuzory zapachowe z patyczkami na indywidualne zamówienia. Z przyjemnością wykonamy dla Ciebie spersonalizowany produkt z logo Twojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.